Kredyt w Millennium we frankach

Awatar użytkownika
Student
Posty: 43
Studiuję: Filozofia wschodu

michel, 22 paź 2016, 23:28

Będzie to opłata za miesięczne prowadzenie konta w wysokości 8 zł za konto i 7 zł za kartę.

Awatar użytkownika
Student
Posty: 37
Studiuję: Architektura terenów zielonych

wsed, 22 paź 2016, 23:29

Dziękuje za odpowiedzi, więc zakładam to konto ;()

Awatar użytkownika
Student
Posty: 43
Studiuję: Filozofia wschodu

michel, 22 paź 2016, 23:30

To super że pomogłem *(

Awatar użytkownika
Student
Posty: 37
Studiuję: Architektura terenów zielonych

wsed, 17 gru 2017, 18:11

Założyłem, korzystam i jestem zadowolony ;-)

Awatar użytkownika
Student
Posty: 47
Studiuję: filozofia

acer29, 09 lut 2019, 14:34

Bank Millennium pragnie namówić swoich klientów do przewalutowania swoich zobowiązań z franków na złotówki. Chcą ubiec tym polityków chętnych do wprowadzenia w życie własnych pomysłów. Od kilku tygodni ruszył z wysyłaniem do swoich klientów propozycji przewalutowania w trzech wariantach.

Bank Millennium to jeden z tych banków w Polsce, które najmocniej zaangażowały się w problem kredytów zawartych we frankach. Bank nie chce czekać na pomysły sejmu i wziął sprawę w swoje ręce.

Sejmowa ustawa mówi o tym, że 90 proc. kosztów spowodowanym wzrostem kursu mają wziąć na siebie banki. Pierwotnie projekt zakładał, ze bank podzieli się z klientem kosztami po połowie. Znalazłem tutaj http://opinierum.pl/bank-millennium-rec ... nie-konto/ informację o tym że klienci posiadający konto osobiste w Millennium są sceptyczni wobec tego pomysłu. Rozumiem obawy części społeczeństwa ale biorący frankowe zobowiązania przez wiele lat płacili niższe raty od złotówkowych kredytobiorców. Zaś mając kredyt walutowy liczyli się z ryzykiem kursowym.

Co więc Millenium Bank proponuje swoim klientom?

Myślicie że warto przewalutować kredyt we frankach?
Ciekaw jestem czy przewalutowanie kredytu w CHF nie byłoby obciążone wysoką prowizją dla banków? Także nie jestem pewien na ile jest to opłacalny krok. Moim zdaniem dobrą opcją na obniżenie rat jest też wymiana waluty bez ingerencji banku, np. w e-kantorze. Sprawa wygląda bardzo klarownie, bo skoro kantor online oferuje lepszy kurs i niższy spread niżeli banki, mniej PLN wydamy na zakup CHF, a więc każda rata będzie niższa:)


Wróć do „Rozmowy Studenckie na różne tematy.”