Zarządzanie - informacje o tym kierunku studiów.

Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 344
Studiuję: Inż-Śr
Lokalizacja: /home

Dziekan, sobota 28 sty 2012, 14:32

[center]Ogólnie[/center]
Absolwent powinien posiadać wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu nauk o zarządzaniu i nauk pokrewnych dotyczącą istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania organizacji – przedsiębiorstw, instytucji publicznych i struktur bezpieczeństwa państwa. Powinien posiadać umiejętności rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi, finansowymi i informacjami. Powinien być przygotowany do realizacji podstawowych funkcji zarządzania procesami (przedsięwzięciami) w organizacjach o charakterze gospodarczym, administracyjnym lub bezpieczeństwa publicznego. Absolwent powinien znać język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posługiwać się słownictwem specjalistycznym z zakresu zarządzania w tym języku.
Absolwent studiów II stopnia powinien posiadać umiejętności: krytycznej analizy, interpretacji i oceny zjawisk i procesów zarządzania w różnej skali, oceny wpływu otoczenia na te zjawiska (procesy) oraz przygotowania i podejmowania decyzji zarządczych, zwłaszcza strategicznych. Absolwent powinien posiadać umiejętności organizowania pracy zespołowej i kierowania zespołami oraz skutecznego komunikowania się, negocjowania i przekonywania.

[center]Co będziesz studiować?
[/center]
podstawy zarządzania, nauka o organizacji, mikroekonomia, finanse, prawo, matematyka, statystyka opisowa, zachowania organizacyjne, zarządzanie projektami, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie jakością, informatyka w zarządzaniu, marketing, badania marketingowe, rachunkowość finansowa, finanse przedsiębiorstwa, procesy informacyjne w zarządzaniu, bezpieczeństwo publiczne, dowodzenie, operacje i techniki operacyjne, koncepcja zarządzania, makroekonomia, prawo cywilne, etyka w zarządzaniu, statystyka matematyczna, zarządzanie strategiczne, zarządzanie procesami, marketing międzynarodowy, rachunkowość zarządcza, przedsiębiorczość, prawo handlowe, logistyka, psychologia w zarządzaniu, negocjacje, badania operacyjne, bezpieczeństwo, dowodzenie operacyjne;

[center] Perspektywy pracy[/center]
Absolwent powinien być przygotowany do pracy w charakterze specjalisty organizacji i zarządzania oraz menadżera/kierownika średniego szczebla zarządzania w przedsiębiorstwach lub kierownika/dowódcy zespołu w strukturach bezpieczeństwa państwa, a także do prowadzenia własnej działalności. Absolwent powinien posiadać umiejętności skutecznego komunikowania się, negocjowania i przekonywania oraz pracy w zespole.
Absolwent powinien być przygotowany do pracy na stanowiskach: specjalistycznych w systemie zarządzania, menadżerów średniego i wyższego szczebla, doradców i konsultantów w organizacjach o charakterze gospodarczym lub publicznym, a także do prowadzenia własnej działalności.
Absolwenci w zależności od specjalności, znajdują zatrudnianie w szczególności jako:
  • specjaliści i menedżerowie w przedsiębiorstwach prywatnych i państwowych (np. marketingu, zarządzania jakością, zarządzania zasobami ludzkimi, wykorzystania informatyki w procesach zarządzania, organizacji przedsiębiorstwa, zarządzania finansami oraz rachunkowości),
  • pracownicy urzędów administracji państwowej i samorządowej,
  • menedżerowie w instytucjach, fundacjach, stowarzyszeniach pozarządowych,
  • eksperci na rynku inwestycji, nieruchomości,
  • specjaliści ds. finansów, rachunkowości, w bankach, firmach ubezpieczeniowych oraz firmach świadczących usługi finansowe.
info:http://kierunkistudiow.pl/
Akademickie Rozmowy

Awatar użytkownika
Student
Posty: 3
Studiuję: Zarządzanie

minister, środa 16 sie 2017, 18:24

Ten kierunek jest OK, nie żałuję.

Awatar użytkownika
Student
Posty: 302
Studiuję: fotografie

franciszek, piątek 13 sty 2023, 17:46

Moim zdaniem, jeżeli chcielibyście rozpocząć studia inżynierskie i zastanawiacie się, jaka szkoła byłaby najlepszym wyborem, to ja od siebie polecam zwrócić uwagę na WSZIB. To sprawdzona wyższa szkoła zarządzania i bankowości w krakowie, wieloma ciekawymi kierunkami, więc jeżeli wcześniej o tym miejscu nie słyszeliście, to koniecznie sobie tam zerknijcie. Myślę że nie pożałujecie.

Awatar użytkownika
Student
Posty: 4
Studiuję: wos

Hbo3vfd, wtorek 24 paź 2023, 22:28

Czy znacie strony gdzie znajdę choć minimalne kompendium wiedzy w temacie studiów i obecnych trendów w tym temacie? Znajoma doradziła mi by zajrzeć tutaj https://www.abcstudiowania.pl i faktycznie bardzo pomocne okazały się te informacje. Może doradzicie coś jeszcze?

Awatar użytkownika
Student
Posty: 1218
Studiuję: Astronawigacja

Ugalit, poniedziałek 08 kwie 2024, 17:22

Edukacja odgrywa kluczową rolę w naszym rozwoju osobistym oraz zawodowym. Bez wątpienia, poszerzanie wiedzy, rozwijanie umiejętności i zdobywanie doświadczenia są niezbędne, aby osiągnąć sukces w dzisiejszym świecie. Dlatego warto korzystać z różnorodnych form wsparcia, które mogą pomóc nam w realizacji naszych edukacyjnych i zawodowych celów. Jedną z takich form wsparcia jest platforma EFC https://efc.edu.pl/ , która oferuje profesjonalną pomoc i doradztwo w zakresie edukacji oraz kariery.

Awatar użytkownika
Student
Posty: 426
Studiuję: kosmetykę

lorena, wtorek 23 kwie 2024, 20:06

A zobaczcie również, jakie Kraków studia podyplomowe oferuje Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości. Według mnie tam znajdziecie też coś odpowiedniego dla siebie. Nie tylko mają kierunek - zarządzanie, ale i informatykę, marketing cyfrowy i wiele innych.

Awatar użytkownika
Student
Posty: 1218
Studiuję: Astronawigacja

Ugalit, czwartek 24 paź 2024, 23:32

Przygotowując się do szkoły, warto zwrócić uwagę na firmę https://www.my-oxford.com/pl/kolekcje/colibri-oxford/ , która jest producentem wysokiej jakości przyborów. Oferują oni szeroką gamę produktów, które cechują się trwałością i funkcjonalnością, co jest niezwykle istotne w codziennym użytkowaniu przez uczniów. Wysoka jakość ich artykułów zapewnia komfort nauki i pozwala na lepsze zorganizowanie szkolnych obowiązków.


Wróć do „Wydział Rolniczo-Ekonomiczny”