Gdzie warto studiować informatykę?

Awatar użytkownika
Student
Posty: 1
Studiuję: Programowanie, biznes, finanse

Krzemieniewski, 10 lip 2020, 22:46

Interesuje mnie kierunek informatyka. Zastanawiałem się, jaką wybrać uczelnie, która dobrze przygotuje mnie do zawodu. Wcześniej już się interesowałem informatyką, więc zupełnie zielony nie jestem.

Awatar użytkownika
Student
Posty: 1
Studiuję: Programowanie

Alder, 11 lip 2020, 14:03

Masz kilkanaście uczelni, jakie możesz wybrać. Niektóre dają pierwsze semestry za darmo. Inne zachęcają Cię innymi benefitami. To jest poważna decyzja, gdy nie chcesz się skupiać na wabikach. Największym celem w sobie jest porządne wykształcenie. Liczy się poziom i doświadczenie wykładowców. Uniwersytet Jagielloński jest wyborem, który warto mieć wpisany na listę. Uczelnia Jagiellońska ma m.in.: Mikołaja Kopernika, Jana Pawła II, Wisława Szymborska, Jan Matejko, Jan Kochanowski i wiele, wiele więcej. Czy jakakolwiek inna uczelnia oprócz wabików, może zaproponować Ci takie mocne perspektywy na przyszłość. Dzisiaj każdy przyszły i obecny student jest inwestorem. Stoimy przed wyborem, w którym trzeba zainwestować w swoją przyszłość. Inwestycja ma w sobie nie tylko pieniądze, ale i najcenniejsze co może mieć człowiek - czas. Historia i doświadczenie Uczelni Jagiellońskiej pokazuje, że szanuje czas studenta. Uczelnia podchodzi do człowieka poważnie, daje mu mądrość. Jeżeli masz wybrać, wybierz dobrze. Moim zdaniem liczy się prestiż.

Awatar użytkownika
Student
Posty: 1
Studiuję: programowanie; c++, java

Błażej, 14 lip 2020, 13:29

Na UJ masz wykładowców praktyków, więc powiedziałbym, że to kopalnia wiedzy. Dobrze jest wymyślić sobie projekt, jaki chcesz stworzyć w trakcie trwania studiów. Inaczej mówić, większy cel, który będzie Cię napędzał. Wtedy bardziej skorzystasz z wiedzy wykładowców i zajęć. Podstawy już znasz, więc możesz wymyślić sobie coś trudniejszego niż pisanie programu typu Word :)

Awatar użytkownika
Student
Posty: 16
Studiuję: Zootechnika

Komikk161, 14 paź 2020, 15:47

Na pewno gdzieś, gdzie uczą praktyki a nie tylko oklepanej teorii. Znam kilku chłopaków, którzy po skończeniu informatyki na AGHu mieli ochotę przebranżowić się na coś zupełnie innego, bo tak skutecznie ich uczelnia zniechęciła

Awatar użytkownika
Student
Posty: 19
Studiuję: biotechnologia

Czebo Ziom, 22 paź 2020, 17:31

Informatyka na UJ ostatnio stała pod znakiem zapytania, bo sporo tych praktyków odeszło, ale może to stare plotki. Warto wcześniej sprawdzić, żeby nie skończyło się jedynie zaliczaniem wykładów i pakowaniem słomek do drinków pod stołem ;)


Wróć do „Rozmowy Studenckie na różne tematy.”